Hytera PD505LF

dijital lisanssız el telsizi

Şantiye firmalarının en çok kullandığı telsiz tipi lisanssız el telsizi modelleridir. Genellikle analog telsiz tercih eden şantiyeler, telsiz iletişimi sağlamak konusunda oldukça sıkıntı çekmekteler. Şöyle ki her geçen gün hızla artan inşaatlar,  kule vinçler, bunlara ek olarak çevrede diğer lisanssız telsiz kullanan güvenlik firmaları ve diğer pmr kullanıcıları da eklenince telsiz haberleşmesinde iletişim kurmak oldukça zor bir hale geldi.

Çözüm : Hytera firmasının ürettiği dijital telsiz HYTERA PD505LF modeli ile bu sorunlar artık bertaraf edildi. Frekansı diğer analog kanallardan farklı olmasının yanında, görüşmeleri harici bir analog telsiz ile kesinlikle dinlenilmez. Analog telsiz cihazlarından %30 daha fazla çekim mesafesine sahiptir. Sayısal çalışması ile analog telsizde cızırtılı görüşme yapılan noktalarda net bir haberleşme sağlamanın yanında, batarya pil ömrü de analog telsizlere göre en az %20 daha da uzun ömürlü oldu.

İp54 standartlarında bir telsiz olup sıçrayan suya, toza,neme ve darbeler karşı tam korumalıdır. Paket içeriğinde batarya, şarj takımı, bel klipsi bulunmaktadır. Zengin aksesuar çeşitliliğine de sahip olan bu cihaz aynı zamanda Motorola’nın pek çok aksesuarı ile de tam uyumlu çalışmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir