OKTH sistemi

Ortak kullanımlı telsiz hizmeti (okth) almak istiyorsunuz fakat maliyetleri konusunda kafanızda soru işaretleri mevcut! Lisanslı telsizleri kullanmak yerine acaba ruhsat gerektirmeyen el telsizlerinden mi satın alsam diye düşünüyorsanız  bu yazımızı mutlaka sonuna kadar okumalısınız.

Pek çok olasılık sizi bu hizmeti kullanmaya sevk etmiş olabilir. Öncelikle şu soruları sorgulamalıyız:

  • Firmanız bünyesinde kullanılan lisanslı telsiziniz var mı?
  • Bilgi teknolojileri kurumu ‘dan aldığınız telsiz ruhsatınız var mı?
  • Telsizlerinizin çekim mesafeleri yeterli mi gelmiyor?

Yukarıdaki 3 soruya da cevabınız evet ise Okth hizmeti almak için öncelikle firmamızdan teklif almak kurumunuz lehine bir işlem olacaktır. Kullanılan yer, ortam, coğrafi ve fiziksel koşullar göz önünde bulundurularak teknik ekibimiz tarafında ücretsiz keşif yapılacaktır. Bu keşif sonucunda mevcut kurulu olan okth hizmeti sunduğumuz röle altyapılarından mı yoksa yeni bir telsiz röle istasyonu kurmamız gerekiği anlaşılacak ve buna göre okth hizmeti teklifi verilecektir. Okth fiyatları 1 yada daha fazla röle olmasına, kurulacak sistemin analog mu dijital mi olacağına, kaç antenli bir sistem olacağına, sistemde kullanılacak telsiz sayısı yani kullanıcı sayısına göre değişkenlik göstermektedir.

Yukarıdaki 3 soruya da cevabınız hayır ise öncelikle lisanssız telsiz cihazlarımız ile gerekli denemeler yapılmaktadır. Bu el telsizi cihazları analog ve dijital olarak 2 tip olmaktadır. Bu telsizlerin de çekimleri sizin istediğiniz görüşme mesafesinde yeterli gelmez ise o zaman bir üst paragraf da anlattığımız okth telsiz sistemini gerekli denemeleri yaparak, ücretsiz keşif uygulamalarından sonra okth işletmecileri arasında en uygun teklifini firmanıza sunmak mümkün olabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir