Okth

Okth kelimesinin açılımı Ortak Kullanımlı Telsiz Hizmetleri olarak adlandırılmaktadır.T.C Bilgi Teknolojileri Kurumu(Btk) özel sektör veya kamu sektöründe lokal veya geniş alan telsiz haberleşme ihtiyaçlarını çözümleyerek karşılayabilmek amacıyla sayısal yada analog teknolojiler kullanılarak, bir veya birden fazla kapalı kullanıcı sayısını oluşturan en az bir merkez vaya bir aktarıcı rölenin olduğu yerel veya bölgesel olarak sunulan haberleşme hizmetinin ve gerekli alt yapının kurularak işletilmesi  kapsayan geniş alan telsiz haberleşme sistemidir.

Motorola yetkili bayiyi olan Dijital Telsiz Haberleşme Ltd. Şti. firması T.C. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan OKTH telsiz altyapı sistemleri kurma ve işletme lisansları kapsamında, UHF veya VHF bandların da  telsiz altyapı kurulumları yapmakta, telsiz kullanıcılarının kısa süreli veya  uzun dönem telsiz haberleşme iletişim ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bünyesindeki tecrübeli  profesyonel ekip ve mühendisleri ile kesintisiz kaliteli iletişim sunmaktadır

Hangi sektör olursa olsun iletişim organizasyonun temelini oluşturan en önemli parçadır. Organizasyonun ve planlamanın olmadığı firmada işlerin yürütülmesi ne kadar zorsa takibi de o kadar zahmetli ve uğraş gerektirir. Telsiz haberleşmesi sayesinde bir çok kişi ile aynı anda iletişim kurarken, aynı anda bir çok işin takibini sağlayarak  az efor sarf edersiniz. Fakat unutmamanız gereken bir şey daha vardır ki işletmeniz büyük ve eksili katları var ise her telsizin her yerde çekmeyeceği ve nasıl çözüm bulacağınızdır. Telsiz yerine telefon kullanmak maliyetli ve ağır çalıştığından pratik olmadığı gibi sağlam değildir .Yani telsiz kullanılması kaçınılmazdır. İşte tamda bu sırada okth sistemi devreye girmektedir.Btk kurumundan alınan izinle firmaya geniş alan telsiz sistemi kurularak röle üzerinden görüşme yapmaları sağlanmaktadır. Okth sistemi kurulduğunda en ücra köşelerden,  çok fazla eksili katlara kadar her yerde sorunsuz görüşme imkanı sağlamaktadır.

Yani lisanssız telsiz ortalama 10-15 km görüşebilirken geniş alan telsiz sistemiyle konumunuza bağlı olarak bu alan 50-60 km ye kadar genişletilerek geniş alan görüşme yapabilme imkanı sunmaktadır.

Bir çok avantaj sunan okth sistemiyle aynı zamanda Dijital telsiz cihazları ile olan altyapı çözümlerimiz de gps takip sistemi ile her telsiz kullanıcısının anında bilgisayar üzerinde canlı takip edebilirsiniz. Bu hizmet için ekstra bir sabit ücret söz konusu olmadığı gibi , Ücretsiz bir gps takip sistemi sunabilen sistemlerimizi istenirse araç takip için de kullanılabilmektedir. Telsiz sisteminin kullanıldığı il ve lokal bölge içinde bilgisayar üzerinden takibini online kesintisiz yapılabilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir